Skip to main content

ОБМЕЖЕНО ПРИДАТНІ МАЮТЬ ПРОЙТИ ВЛК ДО 4 ЛЮТОГО 2025 РОКУ

10
Січ, 2025

 4 травня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який скасував статус «обмежено придатний» та визначив поняття «придатний до військової служби», «придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, вищих військових навчальних закладах освіти», «тимчасово непридатний» та «непридатний до військової служби».

Тобто до 4 лютого 2025 року (включно) чоловіки від 18 до 60 років, що мали статус «обмежено придатний», мають пройти ВЛК.

Ті, хто має право на відстрочку від мобілізації, зобов’язані також пройти ВЛК!!!

Людина не приходить до ВЛК за власною ініціативою.

Направлення на ВЛК має надати:

– для військовозобов’язаного – ТЦК та СП;

– для військовослужбовця – командир частини або заклад охорони здоров’я, в якому військовослужбовець проходить лікування або реабілітацію, ТЦК та СП, в якому він стоїть на обліку під час своєї відпустки.

 Без направлення на ВЛК військовозобов’язаний не має можливості пройти медкомісію і медкомісія не має повноважень проводити огляд без направлення від ТЦК та СП.

Чинним законодавством не передбачено, що військовозобовʼязаний має проявляти ініціативу з проходження медичного огляду. Таку ініціативу має проявляти ТЦК та СП шляхом вручення направлення на ВЛК.

Чи буде порушенням, якщо не пройти ВЛК до 4 лютого?

Військовозобовʼязаний, навіть якщо він обмежено придатний, нічого не порушив , якщо до лютого 2025 року ВЛК не пройшов (але тільки за умови, що ТЦК та СП не направляв його на ВЛК).

Притягнути до відповідальності обмежено придатних зможуть виключно у випадках, коли ТЦК та СП направляв військовозобов’язаного на ВЛК, а останній таку вимогу проігнорував.

Особу може бути притягнуто до адміністративної (210, 210-1 КУпАП та передбачено штраф в розмірі від 17 000 гривень) чи кримінальної відповідальності, в залежності від обставин справи і причин неявки.

            поважними причинами неявки в ТЦК та СП можуть бути:

  • непереборна перешкода стихійного характеру;
  • хвороба громадянина;
  • воєнні дії на відповідній території та їх наслідки;
  • інші обставини, які позбавили особу можливості особисто прибути у визначені пункт і термін;
  • смерть близького родича (батьків, дружини/чоловіка, дитини, рідних брата/сестри, діда/баби) або близького родича дружини/чоловіка.
st

Популярні статті

ШТРАФИ ТЦК та СП

За порушення призовниками (військовозобов’язаними, резервістами) правил війс…